top of page
pexels-mikhail-nilov-6740756.jpg

Mé služby

pexels-yan-krukau-5794034.jpg

FYZIOTERAPIE S PŘESAHEM

Fyzioterapie dospělých a dětí od školního věku - komplexní vyšetření (držení těla, pohybové vzorce, svalové dysbalance, kloubní blokády aj.) a následná terapie. V terapii používám zejména manuální techniky a práci s fasciemi (Fasciální manipulace dle Stecco), u dětí s konceptem DNS Fit Kid, dále s pozicemi z vývojové kineziologie, jógy. Fyzioterapie Vám může pomoci od akutní i chronické bolesti, měnit pohybové návyky k fyziologičtějším pro Vaše tělo, posílit svalový korzet, zlepšit pružnost a ohebnost těla a vrátit se zpět do života např. po úrazu, operaci. Při terapii hledám i souvislosti psychosomatické a přesahy mimo obor fyzioterapie, protože věřím, že vše, co si neseme životem, má vliv i na naše tělo.

BODYWORK - PROŽITKEM K UVĚDOMĚNÍ

Pracujeme-li s tělem, pracujeme vždy zároveň na více úrovních, i když si to neuvědomujeme nebo zpočátku to ani necítíme. Proto k fyzioterapii ráda zařazuji i další techniky, pokud je daný člověk této práci otevřený, a které jdou pod povrch. Učí nás vnímat se více, zjišťovat naše nastavení mysli, uvědomit si a prožít emoce, které cítíme a kde je cítíme v našem těle. Sama chodím dlouhodobě na taneční terapii, kraniosakrální biodynamiku (i v rámci studia fyzioterapie jsem absolvovala semestrální studium této techniky), dechové kurzy. Zajímám se a vzdělávám se v body psychoterapii (nastoupila jsem výcvik v bioenergetické body psychoterapii) a v práci s nervovým systémem (neurální cvičení na regulaci nervus vagus, nástroje z metody Somatic Experiencing). Kombinuji také své vlastní zkušenosti a prožitky s danými terapiemi do práce s tělem. Zjistím-li, že mé vědomosti v této oblasti přesahují moji expertízu, doporučím Vám další kolegy/kolegyně z oborů psychoterapie, body psychoterapie, kraniosakrální biodynamiky. V terapii dbám na vytváření bezpečného prostoru pro práci s tělem a psychikou.

pexels-vlada-karpovich-4534856.jpg
pexels-doterra-international-llc-4041098.jpg

MASÁŽ, VĚDOMÝ DOTEK, AROMA ESENCE

S dotekem, uvolněním, masážemi pracuji velmi ráda. Skrze dotek propojujeme dva lidské systémy (terapeut - klient) a i když si to nemusíme uvědomovat, tento kontakt je velmi silný a je při něm důležitá vzájemná důvěra. Kůže je na povrchu našeho těla, ohraničuje nás a komunikuje s naším okolím (pomocí receptorů). A má stejný buněčný základ jako nervový systém. Od raného dětství náš systém pomocí kůže (i dalších smyslových orgánů) komunikuje, např. už od miminka skrze bonding s maminkou a vytváření vazby k ní i ke světu. A tak neberu masáž pouze jako mechanickou záležitost, ale hlubší práci. Mohou se při ní objevovat emoce, různé vzpomínky a kdo cítí i jemnohmotné roviny, může je vnímat i skrze dotek .Ráda používám při masážích 100% přírodní éterické oleje (především české značky Nobilis Tilia). Nabízím aromaterapeutické relaxační masáže celého těla a zejména masáž plosek nohou, hlavy, šíje a obličeje Vám pomůže se zcela uvolnit a "vypnout" roztěkanou mysl a dodat energii přepracovanému tělu. Miluji ten pohled na Vás, když odcházíte do světa rozzáření a jako noví :). Masíruji také těhotné ženy, i děti a potřebujete -li uvolnit ztuhlé svalstvo více do hloubky, přijďte také, zapojím více presuru, hlubší hmaty. Techniky různě kombinuji dle dané situace a přání klienta. K dispozici mám i baňky, lávové kameny, quashu.

Návrh bez názvu.png
bottom of page